فریلنسرها- آزادکاری- دور کاری چیست؟

اگر می‏خواهید به دنبال شغلی با ساعات کاری انعطاف پذیر باشید، اگر می‌خواهید کارهای شما تنوع بیشتری داشته باشند، یا واقعاً علاقه‌مند به کاری هستید که نتوانسته‌اید در شغل فعلی خود از آن استفاده کنید، می‏توانید به صورت آزادکار کنید. فریلنسرها- آزادکاری- دور کاری کار از اصطلاحاتی است که برای چنین کارهایی استفاده می‏شود.

فریلنسرها- آزادکاری- دور کاری نوعی از خود اشتغالی است که فعالیت‎‏ها به صورت انعطاف پذیر انجام می‌شود و خدمات این گونه مشاغل در اختیار انواع مشاغل مختلف قرار می‌گیرد. به عنوان مثال مترجمان آزاد فریلنسرهایی هستند که بر روی پروژه های بزرگ یا کوچک، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت – بسته به نوع مهارت آن‌ها و در دسترس بودن و نیازهای کارفرمایان، کار می‏کنند. مثال‎‏های دیگر از کارهای عادی و معمولی که فریلنسرها به صورت آزادکاری- دور کاری می‌توانند انجام دهند شامل ایجاد وب سایت یا طراحی لوگو، نوشتن یک پست وبلاگ یا عکس‌برداری و ویرایش یک ویدئو است؛ اما اولین سؤالی که ممکن است به ذهن شما برسد این باشد که فریلنسرها چگونه کار می‌کنند؟ معمولاً کارفرمایان با ارسال شغل یا پروژه خود در وب سایت‏های مرتبط، کار مورد نیاز خود را به سمت فریلنسرها میفرستند. این امر به فریلنسرها اجازه می‌دهد تا با کارفرمایان ارتباط برقرار کنند و مهارت‏ها و توانایی‏های خود را برای یک پروژه برای کارفرمایان توصیف کنند و همچنین مبلغی را که کارفرمایان باید به آن‌ها پرداخت کنند را بیان می‏کنند. سپس کارفرما با بررسی پیشنهادهای مختلف بهترین پیشنهاد را انتخاب کنند و در مراحل بعدی در مورد چگونگی و زمان انجام کار به توافق متقابل خواهند رسید. شما تقریباً هر خدمتی که یک کارفرما به آن احتیاج داشته باشد را می‌توانید به صورت آزادکاری- دور کاری انجام دهید.

با این وجود، زمینه‌ها و صنایع خاصی وجود دارند که در آزادکاری- دور کاری متداول است. این مشاغل شامل: 1) طراحی گرافیکی 2) بازاریابی، رسانه‌ها و روابط عمومی 2) پشتیبانی مالی (به عنوان مثال حسابداری) 3) نوشتن، ویرایش و تصحیح مقاله 4) عکاسی 5) فیلمبرداری 6) ورود اطلاعات 7) برنامه نویسی هستند.

 

اما سؤالی دیگری که مطرح است آن است که برای تبدیل شدن به یک فریلنسر به چه فاکتورهایی نیاز است؟ فریلنسرها برای آزادکاری- دور کاری نیاز به سطح بالایی از انگیزه، سازگاری بسیار زیاد و ارتباطات عالی نیاز دارند. علاوه بر این به مهارت‌ها و دانش ویژه برای صنعتی که در آن کار می‌کنند، نیاز دارند. به عنوان مثال کارفرمایانی که به دنبال استخدام مترجمان آزاد هستند، معمولاً انتظار دارند نمونه‌هایی از کار آن‌ها را مشاهده کنند تا از مهارت و تخصص آن‌ها اطمینان حاصل کنند.

مزایا و معایب فریلنسرها- آزادکاری- دور کاری

آزادکاری- دور کاری مزایای مختلفی دارد که باعث می‌شود یک فرد این کار را شروع کند:

 

  1. اول اینکه فرد می‌تواند در کنار کار اصلی خود آن را انجام دهد. این نوع کار راهی برای کسب درآمد اضافی برای پرداخت بدهی یا پس اندازی برای روزهای سخت است.
  2. اگر افراد مهارت و تجهیزات لازم برای انجام این سبک کار را دارند، این نوع کار بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه است.
  3. این شغل باعث ایجاد استقلال فرد می‏شود.
  4. ساعات کاری انعطاف پذیر است و به فرد امکان می‌دهد به صورت پاره وقت یا در ساعات غیر اداری کار کند.

به دلیل همین مزایا، این نوع کار کردن در بین دانشجویان یا تازه فارغ‌التحصیلان و کسانی که شغل خود را از دست داده‌اند، والدین شاغل یا افرادی که سعی دارند مسیر علاقه شغلی خود را ادامه دهند، مناسب است.

اما انجام آزادکاری- دور کاری معایبی هم دارد:

 

  1. ممکن است برای کسب یک درآمد عالی تمام وقت فرد کاملاً گرفته شود.
  2. انجام این نوع کار و کسب درآمد آن نا منظم است.و بستگی به میزان انجام پروژه های انجام شده می باشد .
  3. مدیریت چندین مشتری و پروژه نیاز به سازماندهی عالی دارد.
  4. معمولاً درآمد برای مترجمان جدید کم است.

در نهایت افراد با توجه به مزایا و معایب فریلنسرها- آزادکاری- دور کاری ، نوع مهارت و وقت آزاد خود این سبک کار کردن را می‏توانند انتخاب کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

اشتراک :

پیام خود را بنویسید

ایمیل آدرس شما نمایش داده نخواهد شد.

0

برو بالا

X