معرفی 8 سرویس کاربردی برای ضمیمه کردن فایل‌ های حجیم به ایمیل نظرتان را بنویسید

با توجه به وجود محدودیت برای ضمیمه کردن فایل های بزرگ به ایمیل، باید از روش های مختلف برای این کار استفاده کنید. در این مطلب با آموزش ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل همراه ما باشید.

در این مطلب برخی از راه‌ های آسان به منظور ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل را ارائه می دهیم. هر روش معمولا با یک یا تعدادی از سرویس ها قابل استفاده است.

Google Drive: با جیمیل از آن استفاده کنید

با استفاده از جیمیل، شما می ‌توانید پیوست‌ های محدود به 25 مگابایت را ارسال و فایل ‌هایی با حجم حداکثر 50 مگابایت را دریافت نمایید. استفاده از گوگل درایو برای ارسال فایل‌ های بزرگ منطقی است (سرویس جیمیل بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال دارد!).

برای این منظور حساب جیمیل خود را باز کنید و روی دکمه نوشتن (Compose) کلیک کنید. روی آیکون Google Drive در پایین پنجره کلیک کنید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

برای ضمیمه فایل‌ ها روی آیکون گوگل درایو کلیک کنید. فایل‌ های پیوست با استفاده از پنجره گوگل درایو ظاهر می شوند. فایل هایی که می خواهید پیوست کنید را انتخاب نمایید. در پایین صفحه، تعیین کنید که چگونه می خواهید فایل را ارسال کنید.

لینک درایو برای هر فایل ذخیره شده در Drive کار می کند، از جمله فایل هایی که با استفاده از Google Docs، Sheets، Slides یا Forms ایجاد شده است.

پیوست فقط برای فایل هایی که با استفاده از Docs، Sheets یا Slides ساخته نشده اند، کار می کند. سپس روی دکمه Insert کلیک کنید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

جیمیل دسترسی گیرندگان شما به فایل را بررسی می کند. اگر آن‌ها دسترسی نداشته باشند، از شما می خواهد تا قبل از ارسال پیام، تنظیمات به اشتراک گذاری فایل خود که در Drive ذخیره شده است را تغییر دهید. شما می توانید مجوزی را برای جلوگیری از سوء استفاده از فایل و ارسال آن‌ها به گیرندگان انتخاب شده را تنظیم کنید.

OneDrive: برای Outlook وOutlook.com

هنگامی که قصد دارید یک یا چند فایل که بیش از 33 مگابایت حجم دارند را ضمیمه کنید، Outlook.com از شما می خواهد که فایل ها را در حساب OneDrive خود آپلود کنید. اگر این نکته را دنبال کنید، فایل در پوشه پیوست های ایمیل OneDrive آپلود می شود. گیرنده یک پیوند به فایل را به جای فایل دریافت می کند. شما همچنین می توانید یک فایل از OneDrive را با محدودیت 2 گیگابایت به اشتراک بگذارید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

هنگامی که فایل آپلود می شود، تعیین کنید که افراد بتوانند فایل را ویرایش کنند یا فقط آن را مشاهده کنند. سپس گزینه انتخاب مجوزها (Change permissions) را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید با فایلی که به اشتراک گذاشته اید، چه کاری را می خواهید انجام دهید. دو گزینه برای این منظور وجود دارد که می توانید انتخاب کنید (چگونه رمز اکانت جیمیل خود را عوض کنیم؟).

  • گیرنده می تواند مشاهده کند (Recipient can view): دیگران می توانند بدون ورود به سیستم فایل شما را کپی یا دانلود کنند.
  • گیرنده می تواند ویرایش کند (Recipient can edit): دیگران می توانند فایل ها را در یک پوشه مشترک ویرایش، اضافه یا حذف کنند.
ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

Dropbox: ادغام با Gmail

اگر از دراپ باکس استفاده می کنید، افزونه Dropbox for Gmail Chrome،  می تواند امکان ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل، پیش نمایش فایل ها و لینک ها را بدون خروج از پنجره جیمیل برای شما فراهم کند. این افزونه یک آیکون Dropbox را به پنجره compose اضافه می کند. روی نماد دراپ باکس کلیک کنید و فایل را از حساب دراپ باکس خود انتخاب کنید. یک پیوند به جای یک فایل در پیام ایمیل ضمیمه می شود.

به عنوان یک گیرنده، شما پیش نمایش های خوبی از تمام لینک های دراپ باکس به اشتراک گذاشته شده در ایمیل را دریافت می کنید. درست مانند فایل پیوست، می توانید از این لین کها برای دانلود فایل ها به طور مستقیم از جیمیل استفاده کنید یا آن را به دراپ باکس خود اضافه نمایید.

با یک حساب دراپ باکس به صورت رایگان، فایل هایی با اندازه حداکثر 2 گیگابایت را دریافت می کنید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

اگر موفق به ارسال فایل خود نشدید، ممکن است به دلایل متعددی این اتفاق رخ داده باشد: لینک اشتراک یا درخواست می تواند مقدار زیادی ترافیک ایجاد کرده باشد یا از پهنای باند و محدودیت دانلود فراتر رود. برای جزئیات بیشتر، صفحه محدودیت پهنای باند Dropbox را ببینید.

iCloud Mail Drop: با استفاده از ایمیل اپل

برای ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل می توانید از ویژگی iCloud Mail Drop استفاده نمایید. هنگامی که یک ایمیل با اندازه‌ ای بیش از 20 مگابایت ارسال می کنید، Mail Drop به طور خودکار وارد عمل می شود.

به جای ارسال فایل از طریق سرور ایمیل اپل، آن فایل را در iCloud آپلود می کند و یک لینک یا پیش نمایش به گیرندگان شما را ارسال می نماید. پیوند موقت است و بعد از 30 روز منقضی می شود.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

همچنین، اگر گیرنده همچنین سیستم عامل مک او اس 10.10 یا بالاتر داشته باشد، پیوست در پس زمینه دانلود می شود و اگر شما آن را به یکی دیگر از ارائه دهندگان ایمیل ارسال کنید، پیام حاوی یک نشانه تاریخ انقضا فایل و یک لینک برای دانلود خواهد بود. با استفاده از Mail Drop، شما می توانید فایل های بزرگ تا حجم 5 گیگابایت ارسال کنید. شما همچنین می توانید آن‌ها را به کمک اپل ایمیل، برنامه ایمیل در iOS و iCloud.com در Mac و PC ارسال کنید

Mail Drop از هر نوع فایل و فایل پیوست برای ذخیره سازی نامحدود در iCloud پشتیبانی می کند. برای جزئیات بیشتر، صفحه Limit Mail Drop را ببینید.

Firefox Send: برای استفاده با هر مرورگر وب

Firefox Send یک گزینه مفید به منظور انتقال فایل های بزرگ برای افرادی است که نمی خواهند به گوگل، مایکروسافت و اپل متکی باشند. این به شما اجازه می دهد تا فایل های بزرگ (تا 1 گیگابایت) را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید و رمزگذاری کنید. برای استفاده از Firefox Send ، لازم نیست که یک افزونه را نصب کنید. مرورگر وب خود را به صفحه اصلی فایرفاکس هدایت کنید و روی دکمه انتخاب یک فایل برای آپلود (Select a file to upload) کلیک کنید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

پس از تکمیل آپلود، Firefox Send، یک لینک ایجاد می کند که بعدا می توانید آن را از طریق ایمیل ارسال کنید. در یک زمان، شما می توانید لینک را به 20 گیرنده (یک دانلود به ازای هر گیرنده) ارسال کنید.

شما همچنین می توانید رمز عبور را برای رمزگذاری فایل تنظیم کنید. هر لینک ایجاد شده توسط Firefox Send، بعد از 24 ساعت منقضی می شود. این فایل همچنین از سرور موزیلا پاک می شود.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

pCloud Transfer: انتقال فایل رمزگذاری شده ساده

pCloud Transfer بخشی از ذخیره سازی pCloud است که به شما اجازه ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل را می دهد. به صفحه pCloud Transfer بروید و فایل های خود را با استفاده از گزینه Click here to add files اضافه کنید.

شما می توانید فایل های بزرگ تا 5 گیگابایت را ارسال کنید البته اندازه هر فایل نباید از 200 مگابایت تجاوز کند. سپس گزینه Encrypt Your Files را انتخاب کنید و رمز عبور را تنظیم نمایید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

pCloud رمز عبور را از طرف شما برای دریافت کننده ارسال نخواهد کرد. شما می توانید فایل های خود را به صورت یکجا برای 10 گیرنده به اشتراک بگذارید. آدرس ایمیل آن‌ها را در قسمت ارسال وارد کنید. یک پیام اختیاری را تایپ کنید و روی گزینه ارسال فایل ها (Send Files) کلیک کنید. دریافت کنندگان پس از چند ساعت یک پیغام ایمیل دریافت خواهند کرد. این لینک برای هفت روز معتبر است. همچنین یک روز قبل از تاریخ انقضا یک پیام یادآوری را دریافت خواهید کرد.

DropSend: ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل از هر دستگاه

DropSend به شما این امکان را می دهد که بدون ثبت نام و به سرعت برای ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل اقدام کنید. آدرس گیرنده و آدرس ایمیل خود را وارد کنید، به محل فایل بروید و دکمه ارسال فایل را انتخاب نمایید.

قبل از ارسال فایل، مطمئن شوید که روند تأیید را تکمیل کرده اید. این طرح رایگان به شما اجازه می دهد ماهانه پنج فایل با حداکثر اندازه 4 گیگابایت را ارسال کنید. این لینک برای هفت روز معتبر است (چگونه با گوشی ایمیل بسازیم؟).

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

نسخه پریمیوم این محدودیت را به 8 گیگابایت و 15 تا 45 ارسال در هر ماه افزایش می دهد. هیچ محدودیتی در بارگیری وجود ندارد و شما می توانید اعتبار پیوند را از 1 تا 14 روز تعیین کنید.

نسخه پولی این برنامه همچنین به DropSend Direct دسترسی پیدا می کند. این یک آپلود کننده عالی برای مک و رایانه و آپلود و ارسال فایل های بزرگ است. DropSend همچنین پلاگین Outlook و برنامه های تلفن همراه را برای اندروید و آی او اس و ارائه می دهد.

SendThisFile: انتقال رمزگذاری شدهEnd-to-End

SendThisFile نوع دیگری از خدمات برای ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل را به شما ارایه می کند. این سرویس به جای اعمال محدودیت بر سایز فایل ها، محدودیت ها را به تعداد انتقال هایی که انتقال می دهید، اعمال می کند.

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید و برای شروع آپلود فایل ها روی دکمه ارسال فایل ها کلیک کنید. آدرس ایمیل گیرنده را تایپ کنید و روی ارسال کلیک کنید. برنامه به شما اجازه می دهد تا فایل هایی با حداکثر 2 گیگابایت را بدون محدودیت انتقال، ارسال کنید.

ضمیمه فایل‌ های بزرگ به ایمیل

نسخه پولی این برنامه با انتقال فایل 25 گیگابایتی رمزگذاری شده آغاز می شود و برای شش روز معتبر است. این نسخه همچنین شامل پلاگین Outlook، گزینه ای برای جاسازی فایل ها در وب سایت شما با ویژگی کنترل دسترسی است.

مدیریت ضمیمه های بزرگ در ایمیل ها

هنگامی که شما می خواهید فایل های بزرگ را از طریق ایمیل ارسال کنید، همیشه اعتماد کردن به فضای امن و تخصصی ذخیره سازی ابری و ابزار انتقال اقدامی عاقلانه است. سرویس های مورد بحث در این مقاله بعضی از بهترین روش ها برای ارسال فایل های بزرگ بدون هیچ مشکلی هستند و استفاده پایه ای از آن‌ها رایگان است.

همچنین، به یاد داشته باشید که ایمیل ها در مسیر خود از میان چندین سرور به سمت گیرنده حرکت می‌ کنند. پیوستی که از یک سرویس ایمیل ارسال می کنید می تواند توسط یکی دیگر از ارائه دهندگان ایمیل رد شود (چرا ایرانی ها حاضر به استفاده از خدمات ایمیل های بومی نیستند؟).

شما کدامیک از روش های توضیح داده شده برای ارسال فایل های حجیم توسط ایمیل را ترجیح می دهید؟ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *